Annelerin Emzirme Döneminde En Çok Kullandığı Ürünler

Emzirme dönemi anneler ve bebekler için çok özel bir dönem. Gerek anne ile bebeğin bağ kurduğu bir dönem olması gerekse anne sütünün bebeklerin sağlığı için çok önemli olması bu dönemi özel kılan etkenlerin başında yer alıyor.

Fakat anneliği ilk kez tatmanın tatlı acemiliği, bu konuda çok deneyim sahibi olmamak, yanlış emzirme teknikleri, bazı fiziksel engeller, meme ucunuzda oluşan çatlaklar vb. birçok durum sebebiyle emzirme dönemi çok da eğlenceli geçmiyor olabilir sizin için.

Bu değerli anları olabildiğince acıdan uzak ve keyifli geçirmek için bazı emzirme ürünleri size yardımcı olmak için üretiliyor. İşte emzirme döneminizi daha keyifli bir şekilde geçirebilmeniz için bazı ürünler…


Göğüs Pompası 

Emzirme süreçleri de tıpkı insanlar gibi farklılık gösterebilir. Bu doğal bir durumdur. Göğüs uçları aşırı hassas olan anneler, sürekli tahriş nedeniyle bebeğini emzirmekte zorluk çekebilirler. Ya da süt verirken yeterli miktara ulaşamayan anneler olabilir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız göğüs pompası kullanabilirsiniz.

Tabii ki göğüs pompası doğum sonrası işe dönmek zorunda kalan annelere de çok büyük kolaylık sağlıyor. Anneler göğüs pompası kullanarak hem evde hem işyerinde süt sağabiliyorlar. 

Göğüs pompası alırken öncelikle kullanma amacını göz önünde bulundurmalı ve ona göre bir tercih yapmalı.  Piyasada elektrikli ya da manuel kullanılan göğüs pompaları mevcut.


Göğüs Pedi 

Emzirme döneminde göğüsten sızan sütler çok fazlasıyla can sıkıcı olabiliyor. Annelerin bebeğini emziremediği anlarda göğüslerinden sızan süt kıyafetlere bulaşıp sıkıntı yaratabiliyor. O zamanda devreye göğüs pedleri giriyor. Göğüs ucuna yerleştirilen pedler fazla sütü emerek kıyafetlerinize bulaşmasını engelliyor. Sağlıklı materyallerden üretilen ve hava alan pedleri kullanmak ise oldukça kolay. Pedi sadece göğüs ucu ve sütyenin arasına yerleştirmek yeterli.


Göğüs Kalkanı 

Göğüs kalkanları göğüs ucuna uygulanan krem ve merhemleri korumak ve güğüs uçlarının hava almasını sağlamak için var. Göğüs kalkanı aldığınız zaman kutunun içinden İki farklı ürün çıkıyor. Birinde delikler var bir diğeri ise kapalı. Krem ya da göğsünüzü yumuşatacak herhangi bir şey kullandığınız zaman delikli olan ürünü göğüs ucunuza yerleştirerek hava almasını sağlıyorsunuz. Kapalı olanı ise süt sağdığınız zaman ya da emzirdiğiniz zaman kullanıyorsunuz. Bebek ağzını çekince ya da pompalama işlemi bitince kanallarda kalan süt göğüs kalkanının içerisinde  birikiyor ve sütünüz boşa gitmiyor. Göğüs ucu kalkanı kullanmayı bu gibi durumlar için kullanabilirsiniz.

Süt Saklama Kapları 

Çalışan anneler için kurtarıcı emzirme ürünlerin başında gelen süt saklama kapları ve ya poşetleri anne sütünü zarar görmeden uzun süre muhafaza edebiliyor. Süt poşeti ve kaplarında saklanan anne sütleri buzdolabında 3 veya 5 gün, buzdolabının buzluk kısmında 6 ay, derin dondurucuda ise 12 aya kadar saklanabiliyor. Süt saklama kapları birçok kez kullanılabilirken, süt saklama poşetleri tek kullanımlık imkan tanıyor.

Emzirme Yastığı Ve Seti 

Bebeğinizi emzirirken kol ve sırt ağrılarından şikayet ediyorsanız emzirme yastığını kullanabilirsiniz. Bu ürünü kullandığınız zaman şikayetlerinizin hafiflediğini hissedeceksiniz.  Ayrıca emzirme yastığı bebeğinizi doğru pozisyonda emzirmenizi de sağlayacaktır.

 

Emzirme Önlüğü

Bebeğinizi halka açık yerlerde emzirmeniz gerektiği zaman emzirme önlüğü kullanabilirsiniz. Üstelik önlüklerin tasarımı emzirme sırasında bebeğinizle göz teması kurmanızı da engellemiyor. Emzirme önlüğü ile bebeğinizi her zaman istediğiniz yerde emzirebilirsiniz. 

 

Sıcak - Soğuk Göğüs Terapisi Aparatı 

Tabii ki bebeğinizi emzirmek ve ona özen göstermek kadar müthiş bir duygu yok. Ancak kendinize de özen göstermeniz gerektiği kısmını atlamamanız gerekir. Bu yüzden emzirirken göğüslerde oluşabilecek acı hissini azaltmak için Sıcak -soğuk göğüs terapisi aparatını kullanabilirsiniz. Ürün hem acı hissinizi azaltacak hem de süt akışınızın hızlanmasını sağlayacaktır.

 


Emzirme Sütyeni

Emzirme sütyenleri kaplı ve kapsız olarak tasarlanıyor ve emziren anneleri her seferinde iç çamaşırını çıkarma derdinden kurtarıyor. Kolayca açılan sütyenler emzirme bittikten sonra kolayca kapanıyor ve annelere zaman kazandırıyor.

 


Göğüs Ucu Kremi 

Doğal olarak göğüs ucu, emzirme döneminde sık sık tahriş oluyor ve bu durum hem bebek hem de anne için bir takım sıkıntılar yaratabiliyor.  Piyasa da çok fazla ve çeşitli göğüs ucu kremi bulunuyor. Bu ürünleri kullanırken size ve bebeğinize zarar vermeyecek bitkisel ve onaylı ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Nursicare

Emziren annelerin en büyük kabuslarından biri de meme ucu çatlakları ve yaraları… Meme ucu çatlakları ve yaraları emzirmenin ilk döneminden itibaren oluşabilir. Ve çatlak bir göğüsle yapılan emzirme anneye çok ciddi acı verir. Hızlı iyileştirme özelliğine sahip meme ucu yarası bakım ürünü Nursicare ile çatlak probleminiz ortadan kalkar. Ağrıyan, çatlamış meme uçlarını 2 gün gibi etkili bir sürede iyileştiren Nursicare bir ped görünümündedir. Fakat sıradan pedlerin mantığında değildir. İçinde bulunan materyaller ile göğüs ucu çatlaklarınızı tedavi eder. Kremlerin göğüste bıraktığı koku ve kimyasalları da bırakmaz. O yüzden emzirmeden önce de temizlik gerektirmez.

Göğüs ucu yaralarınız yüzünden sıkıntı içerisindeyseniz www.bermed.com.tr adresinden online sipariş vererek ürünü edinebilirsiniz.

Tüm annelere keyifli emzirmeler diliyoruz. :)

 

Konu ile alakalı etiketler

Güncel olarak bizi aşağıda platformlardan takip edebilirsiniz.